Kara Büyü

Hamdy el-Gazzar Gizem Yücesoy Kara Büyü
Bookmark and Share
Yayınevi : Kyrhos Yayınları 
Yayınevinin tüm kitapları %20 indirimli
Baskısı tükendi

İncelemekte olduğunuz Hamdy el-Gazzar'ın Kara Büyü kitabı ile ilgili tüm detaylar aşağıda verilmiştir.
Söz konusu Kitap ise doğru adrestesiniz.

Açıklama : Hamdy el-Gazzar, insanların yaşamının bazı alanlarını kuşatan toplu sessizliğin sınırlarını aşmaya cesaret eden ve heyecanlı noktalarını açığa çıkaran olgun bir roman yazarı. Hayalî kara büyüsünün gücüyle, etkisini kaybetmiş sanat formlarını genç bir yazarda çok az rastlanan bir ustalıkla tekrar canlandırıyor.
-Salah Fadl-, al-Ahram (Kahire)

Öykülemede yeni bir imgelem... Böyle güzel ve içten bir roman gerçekten takdire değer.
-Mahmud Qurani-, al-Quds al-Arabi (Londra)

Nasır on dört yaşındayken babasının ona hediye ettiği fotoğraf makinesinden âdeta büyülenir. Onun sayesinde güzellikleri elinde tutabileceğini ve kendini kanıtlayabileceğini düşünür. Ulusal televizyon için çalışırken bağımsız ve kendisinden yaşça büyük bir kadın olan Fatin ile tanışır. Fatin hüsran dolu bir evlilikten yeni çıkmış, hayattan beklediğini elde etmek konusunda başına buyruk bir kadındır. Aralarında Nasır'ı kuvvetli bir kasırga gibi içine çeken tutkulu ve duygusal saplantılarla dolu bir ilişki başlar.

Yüzeyselliğin, maddiyatın, şiddetin ve saplantıların baskın olduğu bir dünyayı, fotoğraf makinesinin o her şeyi ortaya seren merceği vasıtasıyla görmeye başlar. Nasır bir arada kalmışlık içindedir. Kaçma isteği ve yalnızlık korkusu onu, bir anda etkisi altına girdiği, çıkmazlarla dolu bir ilişkinin kollarına iter. Bu havai yaşantının çözümlemesi, tiksinti ve arzu arasındaki bu zorlu yüzleşmede yatar.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu : 9786051211466
Boyut : 14.0x22.0
Sayfa Sayısı : 140
Basım Tarihi : Nisan 0
Çeviren : Gizem Yücesoy
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe

Yorum yaz
"Hamdy el-Gazzar Kara Büyü" hakkında henüz yorum(lar) yapılmamış
Kapat