Kültür Bilimlerinin Mantığı Üzerine

Ernst Cassirer Kültür Bilimlerinin Mantığı Üzerine
Bookmark and Share
Yazar : 
Yayınevi : Hece Yayınları 
Yayınevinin tüm kitapları %18 indirimli
Liste Fiyatı : 11,00 TL
%18
9,02 TL
613297
Temin süresi 2 gündür.
Ernst Cassirer Kültür Bilimlerinin Mantığı Üzerine

İncelemekte olduğunuz Ernst Cassirer'ın Kültür Bilimlerinin Mantığı Üzerine kitabı ile ilgili tüm detaylar aşağıda verilmiştir.
Söz konusu Kitap ise doğru adrestesiniz.

Açıklama : Doğadaki nesneler doğrudan gözlerimizin önünde bulunmaktadır. ...Biz nesneyi en kesin biçimde tanımak için adeta nesneye yürürüz. Fakat kültür nesnesi başka bir gözlemi gerektirir. O, deyim yerindeyse, bize sırtını dayamış halde bulunur. Gerçi ilk bakışta bize, diğer bütün nesnelere göre daha kolay ve güvenilir biçimde ulaşılabilir gibi gelir. Çünkü insan, Vico'nun sorduğu gibi, bizzat kendi meydana getirdiği şeyden başka neyi kolay ve mükemmel olarak bilebilir? Ve şüphesiz şimdi burada aşılması güç bir bilme engeli ortaya çıkar. ...Kültür yeni dilsel, sanatsal, dinsel sembolleri sürekli bir akış içinde, aralıksız nakleder. Fakat bilim ve felsefe onları anlaşılır kılmak için bu sembol dilini unsurlarına ayırmak; sentez oluşturan üretimi analitik olarak ele almak zorundadır.

...Kültür bilimi bize, onların içine kapalı duran içeriği anlamak, kültürü başlangıçta ortaya çıkaran yaşantıyı tekrar görülebilir kılmak için sembolleri yorumlamayı öğretir.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu : 9799758988333
Boyut : 14.0x21.0
Sayfa Sayısı : 168
Basım Tarihi : Aralık 0
Çeviren : Milay Köktürk
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe

Yorum yaz
"Ernst Cassirer Kültür Bilimlerinin Mantığı Üzerine" hakkında henüz yorum(lar) yapılmamış
Kapat