Sipariş Koşulları


YARDIM / SATIŞ ve İADE KOŞULLARI

SATIŞ:
Sitemizden aşağıda belirttiğimiz koşullar çerçevesinde alışveriş yapıyorsunuz.
Sitemizden üye olarak ve üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz.
Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.
www.dunyakitap.com web sitemize sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir. Ayrıca operatörlerimiz tarafından vermiş olduğunuz telefon numarasından aranarak satış işlemi için onay alınacaktır. Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.
Sevkiyata uygun fiziksel bir değer ifade eden ürün siparişleriniz sizin talebiniz doğrultusunda kargo ile teslim edilecektir.
Siparişin verildiği tarih sistemimizin tarafınıza telefonla ulaşarak onay aldığı
tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.
Dunyakitap.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye veya faturanın gönderilmesinin istenmediği durumlar müşteri notları bölümünde bildirilmelidir. Bu durumda dunyakitap.com faturayı ilgilisine alıcı ödemeli olarak gönderir, fax çeker veya mail atar.Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları %8'dir. Kargo ücretleri için KDV oranı % 18'dir.

. Kapıda Nakit Ödeme seçeneği 25 TL ve üzeri alış-verişlerde geçerlidir.

. Kredi Kartına Taksit seçeneği 50 TL ve üzeri alış-verişlerde geçerlidir.

 Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Dunyakitap.com sorumlu değildir.
 Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. Işbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır


İPTAL:
Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz "+90-212- 520 77 69" veya bu konu ile ilgili " [email protected]" adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.
Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme(var ise) iade edilecek ve bilgi verilecektir.
Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.)

İADE:
Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza iade edilebilir. Bir haftadan sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.
ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jilatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.
ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya [email protected]  adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.
 
GİZLİLİK:
Üyelik bilgileri ve diğer gizlilik gerektiren bilgileriniz başka kişi ve kuruluşlara verilmez.
Üyelik bilgileriniz üzerinde sadece siz işlem yapabilirsiniz.

Kapat